Ryanair posílí lety na kanáry, z Frankurtu se poletí za 19,99 euro
Ryanair plánuje v zimě 2017/2018 operovat směrem na Kanárské ostrovy rekordních 132 linek a přepravit tak za sluncem a plážemi 6,5 milionů cestujících ročně. Uvedl to dnes ředitel Ryanairu pro Španělsko, José Espartero.
Plán předpokládá například nové linky z Gran Canaria, Lanzarote a Tenerife do Frankfurtu nad Mohanem nebo z Tenerife jih do Porta. To vše umožní udržet zaměstnanost na výši 4.760 pracovníků, kteří na kanárských letištích pracují pro tuto nízkonákladovou společnost.
Na podporu zavedení nových linek z Frankfurtu směr Gran Canaria, Lanzarote a Tenerife nabízí Ryanair 100 tisíc letenek v dubnu a květnu za cenu od 19,99 euro.
Gran Canaria může počítat se spojením s letištěm Frankfurt nad Mohanem dvakrát týdně, celkem 33x poletí letadla Ryanairu týdně mezi Gran Canaria a Barcelonou a irská společnost přepraví ročně na Gran Canaria na 33 linkách celkem 1,5 milionů cestujících. Práci u Ryanairu na Gran Canaria nalezne 1.100 lidí.